Hlavní obsah
Foto: Portsmouth Grammar School

Poplach vyvolal britský voják převlečený za teroristu

Opilý britský voják převlečený za islámského bojovníka připraveného způsobil na jihu Anglie protiteroristický poplach. Do bezpečnostní operace poblíž vojenské základny Aldershot v Hampshiru muselo být tento týden nasazeno 15 policejních vozidel, několik desítek vojáků a také několik kynologických jednotek.

Foto: Portsmouth Grammar School
Poplach vyvolal britský voják převlečený za teroristu

Podnět k zásahu dal muž, který policii varoval, že poblíž kasáren se pohybuje člověk vypadající jako islámský aktivista, vousatý a s turbanem na hlavě.Jak se později ukázalo, šlo o desátníka místní posádky, který se šel povyrazit na maškarní bál. Iluze atentátníka ale byla velmi podařená, protože svůj převlek doplnil opilý recesista atrapou pásu s náložemi, který si vyrobil ze žlutého papíru, kabelů a svíček. Případ zaskočil velitelství desátníkovy posádky natolik, že s okamžitou platností vydalo rozkaz zakazující opouštět kasárna v jakémkoli úboru.

Podle armádního mluvčího je sice "naprosto správné, že si vojáci dělají z terorismu do určité míry legraci, ale naopak není vůbec správné, když v převleku za teroristu dávají podnět k bezpečnostní operaci".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků