Hlavní obsah
Vrtulník nad zaplavenou částí města Kurašiki. Foto: ČTK/AP

Počet obětí záplav v Japonsku roste, je jich nejméně 199

V důsledku nedávných záplav a sesuvů půdy v Japonsku zahynulo nejméně 199 lidí. Informovala o tom ve čtvrtek agentura AFP s odvoláním na mluvčího japonské vlády. Úřady dále uvedly, že se pohřešuje několik desítek lidí. Japonská média zmiňují šest desítek nezvěstných. Do nouzových přístřešků se uchýlily tisíce osob.

Vrtulník nad zaplavenou částí města Kurašiki. Foto: ČTK/AP
Počet obětí záplav v Japonsku roste, je jich nejméně 199

Premiér Šinzó Abe vyzval krizový štáb, aby postiženým živelní katastrofou poskytl co nejrychleji pomoc, uvedl mluvčí japonské vlády Jošihide Suga. Abe kvůli záplavám odložil plánovanou cestu do Belgie a ve středu se vydal do prefektury Okajama, která patří s prefekturou Hirošima mezi nejvíce postižená místa. Ve čtvrtek Abe navštíví další místo zpustošené živlem.

Vydatně pršet začalo v pátek a přes víkend déšť ještě zesílil. Řeky se vylily z břehů a zaplaveny byly rozsáhlé oblasti na jihu a západě země. Desítky tisíc záchranářů a dobrovolníků bojují už šestý den s následky katastrofy a pátrají po pohřešovaných.

Současné katastrofální záplavy patří k nejtragičtějším živelním pohromám v Japonsku za poslední čtvrtstoletí, pokud se tedy odhlédne od dvou nejhorších – zemětřesení a cunami v roce 2011 (skoro 19 000 mrtvých) a ničivého zemětřesení v Kóbe o 16 let dříve (5500 obětí).

 

 

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků