Hlavní obsah

Po pádu amerického letadla na hangár zemřelo 21 lidí

Americké letadlo společnosti Air Midwest se zřítilo na hangár mezinárodního letiště Charlotte-Douglas v Severní Karolíně při pokusu vzlétnout. Na místě zemřelo všech 19 cestujících a dva členové posádky. Podle informací FBI nejsou k dispozici žádné známky toho, že by nehoda měla nějakou souvislost s terorismem.

Po pádu amerického letadla na hangár zemřelo 21 lidí

"Nikdo z cestujících nepřežil. Zkázu dokonal požár, který vypukl po dopadu stroje na zem," sdělil k události kapitán zasahujících hasičů Rob Brisley.

Podle očitých svědků se letadlo po vzletu dostalo do vývrtky a po pádu začalo hořet. Na televizních záběrech bylo v okolí letiště vidět černý dým. Podle charlottského policejního mluvčího Keithe Bridgese ze stroje nic nezbylo. Očitý svědek Benjamin Witkege místnímu listu The Charlotte Observer sdělil, že letadlo ihned upoutalo jeho pozornost. "Letadlo stoupalo příliš příkře," uvedl.

Příčiny havárie nejsou zatím známy. Pilot letadla jen na krátkou chvíli kontaktoval řídící středisko kvůli nepředvídané události. Spojení se však náhle přerušilo a informace tak nemohla být vyhodnocena, sdělil mluvčí Federálního úřadu pro letectví Greg Martin. Více se budou moci vyšetřovatelé dovědět po nalezení tzv. černých skříněk, které zaznamenávájí letové údaje.

Podle leteckého inženýra Chucka Eastlaka mohla být příčinou havárie námraza na křídlech nebo nefungující kormidlo. Podle něj jsou příčiny leteckých havárií těsně po startu většinou technického rázu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků