Hlavní obsah
 

Ozbrojený muž držel v gruzínské bance rukojmí a žádal miliony

Gruzínská policie zadržela ozbrojeného muže, který v bance ve městě Zugdidi přibližně osm hodin zadržoval více než deset rukojmích, oznámila ve středu večer agentura TASS s odvoláním na gruzínskou televizi.

 
Ozbrojený muž držel v gruzínské bance rukojmí a žádal miliony

„Speciální operace v Zugdidi skončila. Strážci zákona vyvedli útočníka se zdviženýma ruka. Podle dostupných informací se vzdal policii,“ uvedla televize. Všichni rukojmí jsou podle ní na svobodě. Zadrženému hrozí obvinění z loupeže a vydírání, nezákonného držení střelné zbraně a z držení rukojmích.

Podle dřívějších zpráv ozbrojený muž, který ve středu vnikl do banky v Zugdidi na západě Gruzie, požadoval půl milionu amerických dolarů (zhruba 11,5 milionu korun). V bance zajal asi dvě desítky osob. Části zaměstnanců se podařilo podle televize Rustavi 2 uniknout po požárním schodišti. Ozbrojenec během vyjednávání s policií propustil nejprve těhotnou ženu a později další dva rukojmí.

Podle zveřejněných záběrů byl muž, jehož obličej zakrývala kukla, oblečen do maskovací uniformy a byl vyzbrojen útočnou puškou kalašnikov.

Zprvu se rozcházely údaje o počtu útočníků, nakonec ale o jednom ozbrojeném muži informovalo rovněž gruzínské ministerstvo vnitra, podle kterého dotyčný vnikl do banky krátce před 14:30 místního času (12:30).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků