Hlavní obsah
1. místo: Přípitek nad Mikulovem Foto: Petr Ondráček

Osm amerických lyžařů zemřelo v kanadské lavině

Lavina v kanadské Britské Kolumbii zabila osm lyžařů, dalších třináct se podařilo zachránit. Masu sněhu strhli sami dobrodruzi, kteří se věnovali extrémnímu sportu tzv. heli-skiing. O neštěstí informoval mluvčí tamějších záchranářů Bob Pearce.

1. místo: Přípitek nad Mikulovem Foto: Petr Ondráček
Osm amerických lyžařů zemřelo v kanadské lavině

Lavina se uvolnila nedaleko ledovce Durrand v momentě, kdy se dvacet lyžařů pokoušelo sjet dolů. Pomoc duchapřítomně zavolal mobilním telefonem jeden z nich, jemuž se smrtelná masa vyhnula. Rychlý příjezd záchranářů pomohl třinácti lidem, osm dobrodruhů zemřelo. Všichni postižení byli pravděpodobně Američané.

Adrenalinový hit

Tzv. heli - skiing je jako extrémní sport velice populární. Zájemce si objedná helikoptéru, jež ho vyveze na vrcholek hory. Z malé výšky posléze lyžař skáče do nedotčeného sněhu a sjíždí s patřičným adrenalinem v žilách dolů. Nebezpečí strhnutí laviny je přitom značné, neboť trasu nikdo předem neupravuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků