Hlavní obsah
 

Nový severokorejský vůdce má pravděpodobně narozeniny

Nový severokorejský vůdce Kim Čong-un má pravděpodobně narozeniny, i když o jeho životních datech neexistují spolehlivé informace. Státní televize KLDR vysílala reportáž z Kimovy inspekce v jedné ze severokorejských vojenských jednotek. Mladý šéf armády na nich dohlíží na průběh ostrých střeleb a dokonce sám řídí tank.

 
Nový severokorejský vůdce má pravděpodobně narozeniny

Po smrti svého otce Kim Čong-ila převzal koncem loňského roku Kim Čong-un postupně všechny nejvyšší státní funkce včetně vrchního velení ozbrojených sil. V televizní reportáži, v níž nechyběly ani záběry přeletu bojových letadel a výsadek parašutistů, se Kim Čong-un zavázal pokračovat v politice svého otce s důrazem na posilování armády.

Narozeniny severokorejských vůdců bývaly v KLDR vždy příležitostí k mohutným oslavám. Na kalendářích, vydaných loni ještě před úmrtím Kim Čong-ila, dnešní datum nijak zvlášť vyznačeno není. Podle expertů není vyloučeno, že vzhledem ke státnímu smutku po smrti Kima staršího se režim nechce pustit do bujarých oslav.

Přesné informace o datu narození Kim Čong-una neexistují. Podle různých náznaků by mu mohlo být mezi 26 a 28 lety. Někteří analytici dokonce spekulují, že severokorejské vedení by mohlo vyhlásit dnešní den třicátými Kimovými narozeninami. Naplnila by se tak totiž symbolická a mystická linie spojující Kim Čong-una s jeho otcem a dědem - v letošním roce by se Kim Čong-il dožil sedmdesátky a jeho otec, zakladatel KLDR Kim Ir-sen, stovky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků