Hlavní obsah
Brno (v oranžovobílém) dál zůstává neporaženo Foto: Jan Pařík

Nová stopa v pátrání po českém rogalistovi v Austrálii

Australská policie získala nové stopy v pátrání po špičkovém českém rogalistovi Luboši Genčurovi (42). Ohlásil se jí svědek, jenž ho zatím viděl pravděpodobně jako poslední. Oznámily to v pondělí tamní sdělovací prostředky.

Brno (v oranžovobílém) dál zůstává neporaženo Foto: Jan Pařík
Nová stopa v pátrání po českém rogalistovi v Austrálii

Vyšetřovatelé uvedli, že se pátrání posunulo do západních částí regionu Curtin Springs. Uplynulou neděli se jim totiž ozval svěděk z osady Yulara, jenž poznal českého občana na fotografii.

Jak vypověděl, Genčuru viděl 19. prosince. Podle jeho slov seděl u silnice, zhruba šest kilometrů na západ od Curtin Springs.

Svěděk dále popsal, že u muže zastavil a po otázce, zda nepotřebuje pomoc, mu nabídl svezení do města. Čech údajně jeho pomoc odmítl.

Policie v uplynulém víkendu prohledala nové vytipované lokality. Do akce se zapojilo osm mužů zákona, kteří na motocyklech projížděli terén mezi Curtin Springs a Mt. Connor.

Ze vzduchu jim pomáhal vrtulník, na zemi čtyři domorodí stopaři. Operace skončila neúspěchem. Nepodařilo se totiž najít nic, co by souviselo s případem.

Vyšetřovatelé ve snaze vyjasnit osud zmizelého Čecha stále pátrají po australském turistovi Danielu Pariszovi. Ten prokazatelně mluvil s Genčurem 18. prosince, a mohl by tak v mnohém objasnit další pohyb pohřešovaného. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků