Hlavní obsah

Německý ministr spadl z pódia a zlomil si nos

Německý ministr hospodářství Peter Altmaier v úterý po proslovu na konferenci o digitalizaci v Dortmundu spadl z pódia, když krátce ztratil vědomí. Zlomil si přitom nos a přivodil si podlitiny. Později tento politik z Křesťanskodemokratické unie (CDU) ujistil, že se mu nestalo nic vážného.

Německý ministr spadl z pódia a zlomil si nos

Jedenašedesátiletý ministr zavrávoral a za všeobecného zděšení upadl, když sestupoval z pódia. Lékaři, včetně jednoho z publika, ministrovi přispěchali na pomoc, Altmaier byl následně převezen do nemocnice. Blízký spojenec kancléřky Angely Merkelové se kvůli incidentu ve středu nezúčastní zasedání vládního kabinetu.

Na Twitteru později Altmaier ujistil, že se nestalo nic vážného. „Po chvilce úleku po mém pádu jsem byl velmi dobře ošetřen odborným personálem na klinice v Dortmundu. Kromě pohmožděnin a tržných ran zjevně nic vážného. Děkuji všem!” napsal Altmaier.

Merkelová, která na dortmundské konferenci hovořila později, řekla, že je s vládním kolegou v kontaktu. „Potřebuje trochu lékařské péče, ale je v pořádku,” ujistila kancléřka.

Peter Altmaier

Foto: Bernd Thissen, ČTK/AP

Organizátoři konference v Dortmundu zakrývají výhled na zraněného ministra hospodářství Petera Altmaiera

Foto: Thissen Bernd, ČTK

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků