Hlavní obsah
Mezinárodní rok vody a divadelní ples v Dobrušce. Foto: Dana Ehlová

Německý kanibal možná nebyl sám

Německý kanibal z Rotenburgu možná není sám - při pondělním, sedmém dni procesu s Arminem Meiwesem (42) v Kasselu vyšlo najevo, že z přípravy kanibalistického činu je vyšetřován další muž.

Mezinárodní rok vody a divadelní ples v Dobrušce. Foto: Dana Ehlová
Německý kanibal možná nebyl sám

Vyplývá to z výpovědi jedné vyšetřovatelky, podle níž prokuratura ve Frankfurtu nad Mohanem zatím nejmenovaného muže viní z kanibalismu.

Jiné zdroje ale hovoří o tom, že z kusých zpráv není jisté, zda jde o dalšího člověka, který se Meiwesovi nabídl jako oběť, nebo zda i on hledal svou oběť.

Mezi snímky i čtvrcení

Deník Bild na internetové stránce informoval, že Meiwes včera dával u soud úsměvy najevo, jak se těší z pozornosti veřejnosti. Přiznal, že při hledání oběti vydal po internetu 80 oznámení, než našel "toho pravého".

Jako svědci vystoupili včera také kriminalisté, kteří prozkoumali emailovou poštu mezi obžalovaným a jeho obětí, berlínským inženýrem Berndem Brandesem (43), kterého Meiwes v noci na 10. března 2001 usmrtil a částečně snědl.

Vypovídající doložili minutu po minutě e-mailový rozhovor pachatele a jeho oběti. Řekli také, že Meiwes shromáždil tisíce fotek zachycujících mučení a pornografii - mezi snímky byly i ty, jež pořídil při rozřezávání Brandesova těla.

Přítelkyně Petra S.

Na internetu používal pachatel při diskusích se stejně smýšlejícími pseudonymu Franky a Anthrophagus (řecky: ten, kdo pojídá lidi). Bild se pod titulkem Kanibal je znovu zamilován rovněž zmínil o bývalé Meiwesově přítelkyni Petře S. (41), která vypovídala s vyloučením veřejnosti 29. prosince.

Je kancelářskou výpomocnou silou, váží kolem 100 kilogramů a před soudem měla kvůli utajení na šedo obarvené vlasy a tmavé brýle. Vypovídala o intimních vztazích s obžalovaným, o sexuálních praktikách a společných zájmech. Meiwes řekl, že se našli v roce 1984 přes seznamovací kancelář.

"Když jsem se do Petry zamiloval, nebyla při tom moje matka. Chtěli jsme své tajemství chránit i před Petřinými rodiči. Petra se později přiznala, že má problémy s vaječníky. Zrušil jsem zasnoubení, protože jsem chtěl mít děti." Po tomto zklamání se prý obrátil k mužům a v únoru 2001 se na internetu seznámil s Brandesem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků