Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Německý důchodce pašoval z Česka 14 kilogramů marihuany

Německý 69letý důchodce pašoval z České republiky do Saska v automobilu 14 kilogramů marihuany. Krátce po přejetí hranic u Oberwiesenthalu jej zastavila policejní kontrola. Muž skončil ve vazbě, informoval internetový deník OVZonline.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Německý důchodce pašoval z Česka 14 kilogramů marihuany

Muž žijící v blízkosti města Borna se pokoušel propašovat drogu minulý čtvrtek ve třech průhledných sáčcích, které vměstnal do sportovní tašky, kterou schoval do kufru auta. Po otevření tašky tak policisté hned věděli, co objevili.

"Je to skutečně neobvyklé, aby muž v tomto věku převážel drogy," konstatovala mluvčí drážďanského celního úřadu Bianca Richterová. Muži prý za pašování takového množství drogy hrozí nejméně dva roky vězení. Posouzení činu však záleží na tom, zda jednal z vlastní vůle, nebo z popudu druhých osob.

Pro saskou policii jde letos o druhé největší zabavené množství drogy. V březnu prý odhalili na česko-německé hranici 22 kilogramů marihuany.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků