Hlavní obsah
Demonstrace v Berlíně Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

Několik tisíc lidí demonstrovalo v Německu proti vyhošťování imigrantů

Několik tisíc lidí v sobotu demonstrovalo v Berlíně proti vyhošťování afghánských imigrantů zpět do jejich vlasti. Jedenáct místních sdružení zorganizování akce zdůvodnilo stoupajícím násilím v této středoasijské zemi.

Demonstrace v Berlíně Foto: Fabrizio Bensch, Reuters
Několik tisíc lidí demonstrovalo v Německu proti vyhošťování imigrantů

V Berlíně se u Brandenburské brány sešlo asi 2000 osob, dalších tisíc lidí manifestovalo v Düsseldorfu, upozornila agentura AFP. Někteří demonstranti třímali transparenty s nápisy: „Stop vyhoštění do Afghánistánu” nebo „Afghánistán není bezpečná země”.

Do Německa za poslední dva roky přišlo téměř 1,2 miliónu migrantů a uprchlíků. Úřady se snaží uspíšit proces udělování azylu pro žadatele, kteří mají velkou naději ho získat, především pro uprchlíky před občanskou válkou v Sýrii. Proto Němci urychlili proces vyhošťování kandidátů, kteří naopak mají jen mizivou šanci, že azyl dostanou. Jde například o lidi, kteří utekli z ekonomických důvodů z chudých zemí Balkánu.

Afghánci se ocitli kdesi uprostřed, když některé části země byly prohlášeny za bezpečné, a jiné nikoli. Německé úřady jich doposud určily k deportaci jen málo, více Afghánců se dobrovolně nechalo přesvědčit k návratu výměnou za finanční podporu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků