Hlavní obsah
Skvělé a zároveń levné lyžování lze najít jen kousek od českých hranic Foto: internet

Nejlevnější lyžovačka v Rakousku je hned u českých hranic

Sněhu v rakouských horách postupně přibývá a lyžaři se mohou před následujícím víkendem těšit na slunečné počasí. Pro návštěvníky z Česka platí, že ceny vleků jsou nejlevnější hned za hranicemi. Naopak ve vyhlášených, ale podstatně vzdálenějších alpských střediscích mohou zaplatit i dvojnásobek.

Skvělé a zároveń levné lyžování lze najít jen kousek od českých hranic Foto: internet
Nejlevnější lyžovačka v Rakousku je hned u českých hranic

Pokud se vezme v úvahu délka trasy a cena jízdenek na vleky a lanovky, vychází nejvýhodněji lyžování na některé ze sjezdovek na severu Horních Rakous, které jsou od česko-rakouských hranic doslova co by kamenem dohodil. Nejznámější středisko je Hochficht na rakouské straně Šumavy, které nabízí 20 sjezdovek s různou náročností. Lístek pro všechny vleky a lanovky na celý den stojí dospělého 24 eur, dítě potom o deset eur méně.

V menších centrech Sternstein a Sandl celodenní lístek vyjde dokonce na pouhých 17,50 eur respektive 15,50 eur. Kolem 25 eur na den stojí denní permanentky na severních svazích Alp, kam je to z Dolního Dvořiště, Mikulova nebo Bratislavy vzdušnou čarou něco málo přes sto kilometrů. Sjezdovky na Hochkaru hlásí 60 centimetrů sněhu, Semmering/Hirschenkogel udává 30 centimetrů.

Hlouběji do kapsy musejí sáhnout náročnější milovníci sjezdového lyžování, kteří neváhají cestovat dále za komfortnějšími obřími centry uprostřed alpských masivů. Například ledovec v tyrolském Söldenu, který patří na přední místo lyžařského "Top 10", vyjde celodenní permanentka pro dospělého až na 37 eur.

Možná přijede i Terminátor

Lyžařskou událostí následujícího víkendu je Světový pohár v tyrolském Kitzbühelu. Třídenní podívaná, na kterou se podle odhadů chystá až 100 tisíc fanoušků, začne v pátek superobřím slalomem, v sobotu se pojede obávaný sjezd a v neděli slalom. V malebném tyrolském městečku budou k vidění známé celebrity, údajně také herec rakouského původu Arnold Schwarzenegger.

Automotoklub ÖAMTC upozorňuje, že v okolí Kitzbühelu může snadno dojít k přetížení příjezdových silnic. V samotném městě bude omezený počet parkovacích míst. Doporučuje se proto odstavit vozy na některém z okolních velkokapacitních parkovišť, například v Kirchbergu nebo Oberndorfu, a ke sjezdovce Hahnenkamm se dopravit bezplatným vlakem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků