Hlavní obsah
Místo, kde turisté uvízli Foto: HZS

Na Gerlachu v noci uvázlo sedm horolezců, čtyři z nich byli Češi

V neděli krátce po půlnoci přijala slovenská Horská záchranná služba (HZS) prostřednictvím tísňové linky žádost o pomoc z Gerlachovského štítu (2654 metrů nad mořem). Ve východní stěně Gerlachu uvázlo sedm horolezců, když ve tmě netrefili správnou sestupovou cestu. Jak informuje web HZS, jednalo se o čtyři české a tři polské horolezce.

Místo, kde turisté uvízli Foto: HZS
Na Gerlachu v noci uvázlo sedm horolezců, čtyři z nich byli Češi

„O součinnost byla požádána posádka vrtulníkové záchranné zdravotní služby z Popradu, která v brzkých ranních hodinách vyzvedla z heliportu ve Starém Smokovci dva horské záchranáře a letěli do Velické doliny,“ napsali horští záchranáři na svém webu.

Po lokalizaci místa byli záchranáři vysazeni ve stěně při uvázlých horolezcích a všechny připravili na letecký transport.

„Za pomoci vrtulníku byli v podvěsu společně se záchranářem postupně evakuováni z terénu a transportování k Sliezskemu domu. Zdravotní strav horolezců byl dobrý, nikdo nebyl zraněn. Záchranná akce byla ukončena před osmou hodinou ranní,“ konstatovali horští záchranáři.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků