Hlavní obsah
Zdravotnická záchranná služba Foto: Milan Malíček, Právo

Muž se v Ostravě zřítil z desetimetrové výšky, pád nepřežil

V Ostravě-Přívoze se v úterý před polednem zřítil ze střechy jednoho z domů pětapadesátiletý muž. Ani přes včasnou lékařskou pomoc se ho nepodařilo zachránit. Policie nyní zjišťuje, co přesně se stalo.

Zdravotnická záchranná služba Foto: Milan Malíček, Právo
Muž se v Ostravě zřítil z desetimetrové výšky, pád nepřežil

Tragédie se stala po desáté hodině dopoledne. „Pětapadesátiletý muž v okamžiku příjezdu záchranářů nejevil žádné známky života a byla u něj prováděna nepřímá srdeční masáž,” uvedl mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Záchranáři měli podle něj informací, že muž spadl ze střešní konstrukce z výšky přesahující deset metrů. Po svém příjezdu rychlé lékařské pomoci pokračoval její tým ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací za pomoci přístrojové techniky a léků, záchranáři použili i defibrilátor.

„Po chvíli se podařilo obnovit činnost pacientova srdce a po dalších úkonech mohl být zahájen transport do nemocnice. V sanitním vozidle však během jízdy došlo k opětovnému selhání oběhu a pacient nakonec přes veškerou snahu podlehl svým zraněním,“ dodal mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků