Hlavní obsah

Muž chtěl vyhodit do vzduchu most v Kyjevě, zneškodnilo ho tři sta policistů

Dvaačtyřicetiletého muže Oleksyho Belka zatkli policisté ve středu poté, co vyhrožoval, že odpálí jeden z mostů v centru Kyjeva. Výhrůžky brali vážně, již v minulosti totiž našli u tohoto bývalého vojáka výbušniny. Ozbrojený muž, kterého tři sta policistů obklopilo na mostě ze všech stran, nakonec vystoupil z auta s rukama nad hlavou.

Muž chtěl vyhodit do vzduchu most v Kyjevě, zneškodnilo ho tři sta policistů

Operace se účastnilo tři sta policistů, kteří uzavřeli most a obklíčili Belka ze všech stran. K tomu využili vojenská obrněná auta a připravené byly také policejní lodě na řece pod ním.

Policejní záznam zachycuje obklíčeného Belka, jak sedí na mostě v autě s ukrajinskou vlajkou. Z auta pomalu vytahuje ven svou pušku a hází ji na zem. S rukama nad hlavou vylézá ven oknem, lehá si pomalu na zem vedle auta. Policisté poté přistoupí k muži a začnou ho prohledávat. Z místa činu ho odvádí až za setmění.

Místní média uvádí, že útočník pochází z Krymu a podle nich se podílel na akcích proti proruským separatistům na východě Ukrajiny.

Belko měl vojenský výcvik a byl známý pro své dobré střelecké dovednosti. Před třemi měsíci u něj navíc policisté našli dva kilogramy výbušnin. Jeho výhrůžky o vyhození mostu do povětří proto brali velmi vážně. Tentokrát však v autě Belka žádné výbušniny nenašli.

Podle ukrajinské policie neměl Belko po zatčení žádné zvláštní požadavky, přál si pouze zatelefonovat své přítelkyni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků