Hlavní obsah
Hrad Sovinec v podzimním hávu. Foto: Kateřina Krubová

McDonald´s v Británii testuje omračování kuřat plynem

Britská větev mezinárodního řetězce McDonald´s testuje humánnější metody usmrcováni kuřat pro produkty typu McNuggets. Jateční kuřata mají být před proříznutím hrdla uvedena do bezvědomí ve speciálních komorách směsí dusíku, argonu a kysličníku uhličitého.

Hrad Sovinec v podzimním hávu. Foto: Kateřina Krubová
McDonald´s v Británii testuje omračování kuřat plynem

Až dosud umírala kuřata po omráčení elektrickým šokem. Podle aktivistů ze skupiny Lidé za etické zacházení se zvířaty (Peta) však mnohá z nich stačila před namočením do elektrolázně zvednout hlavy, takže pak byla podříznuta při vědomí.

Nová metoda, označovaná jako "kontrolované atmosférické zabíjení", předpokládá velmi rychlé navezení kontejneru z nákladního vozu do plynové komory.

"Čekáme na konečnou vědeckou expertízu, ale už nyní je jasné, že metoda by podstatně snížila utrpení zvířat," řekl britská mluvčí McDonald´s Amanda Pierceová.

V Británii se denně stravuje v 1200 restauracích této firmy na dva a půl miliónu Britů, kteří za rok zkonzumují na deset miliónů kuřat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků