Hlavní obsah
Foto: Martin Seidl

Londýnské letiště ohrožoval muž s granátem

Obavy z teroristického útoku ve čtvrtek ještě více proměnily Londýn v silně střeženou pevnost. Na londýnském letišti Heathrow hlídkují stovky vojáků s transportéry již od úterý. Ve čtvrtek se britským policistům na letišti Gatwick podařilo zajistit muže, který měl v zavazadle údajně ostrý granát.

Foto: Martin Seidl
Londýnské letiště ohrožoval muž s granátem

Policisté z preventivních důvodu vyklidili jeden z terminálů tohoto letiště a zastavili veškeré odlety. Podle informací ČTK by policisté měli hlídkovat u dalšího letiště Stansted. Dvě podezřelé osoby byly dopoledně zadrženy i u Heathrow.

Britská vláda v pondělí zvažovala úplné uzavření mezinárodního letiště Heathrow v souvislosti s hrozbou teroristického útok. Nakonec pouze rozmístila na příjezdových komunikacích k letišti asi 450 vojáků v obrněných transportérech a tisíc policistů. [celá zprava] Ministr vnitra David Blunkett uvedl, že zastavení provozu na nejrušnějším letišti světa by bylo velkým vítězstvím teroristů. Mluvčí Scotland Yardu odmítl upřesnit hrozbu, naznačil však, že mělo jít o útok raketou odpálenou ze země. [celá zprava]

Premiér Tony Blair v úterý řekl v parlamentu, že bezpečnostní opatření jsou klíčová pro "pocit ochrany a bezpečí, který lidé potřebují". Lidé si však nejsou jisti, zda jsou taková opatření opravdu nutná, či zda se jedná o propagandu před plánovaným útokem na Irák. Předseda Blairovy vládnoucí Labouristické strany John Reid prohlásil, že Británie nyní čelí stejnému ohrožení, jaké představovaly útoky z 11. září 2001 na Spojené státy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků