Hlavní obsah
Poškozený most v nizozemském Groningenu Foto: Profimedia.cz

Loď řízená českým kapitánem poškodila v Nizozemsku most

Cisternová loď, kterou řídil 59letý český kapitán, narazila do důležitého mostu v nizozemském Groningenu. Informovala o tom agentura DPA. Nikomu se nic nestalo, ale škody na mostě jsou podle zástupců města velké.

Poškozený most v nizozemském Groningenu Foto: Profimedia.cz
Loď řízená českým kapitánem poškodila v Nizozemsku most

Policie českého kapitána zadržela. Testy ukázaly, že nepožil alkohol, ani si nevzal žádní drogy. Čelí podezření, že nemá dostatečné schopnosti k řízení lodi.

Svědci nehody, která se stala v noci na sobotu, vypověděli, že slyšeli hlasitou ránu. V té době most zrovna nepřejíždělo žádné auto, jen jeden řidič mopedu. Náraz lodi ho vyděsil.

Poškozený most v nizozemském Groningenu

Foto: Profimedia.cz

Cisternová loď Bodensee je 110 metrů dlouhá a pluje pod německou vlajkou. Podle policie na ní nebyly žádné technické závady. Se čtyřčlennou posádkou plula ze Štrasburku do nizozemského Delfzijlu.

Otočný most pojmenovaný po spisovateli Gerritu Krolovi spojuje dvě groningenské čtvrti. V sobotu večer technici začali s demontáží poškozené části určené pro automobilovou dopravu. Část mostu určená pro cyklisty a chodce je nepoškozená. Místní úřady uvedly, že provoz na vodní cestě bude obnoven co nejrychleji.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků