Hlavní obsah

Lékaři přiznali reportérovi selhání při Šaronově léčbě

Izraelští lékaři přiznali chybu v léčbě bývalého premiéra Ariela Šarona po první, slabé mozkové příhodě. Způsobili tím komplikace, které vedly k masivní mrtvici, kterou Šaron dostal o dva týdny později. Vyplývá to z reportáže, jejíž část ve čtvrtek odvysílala izraelská televize. Jeruzalémská nemocnice, v níž Šaron stále leží v kómatu, reportáž označila za výmysl autora.

Lékaři přiznali reportérovi selhání při Šaronově léčbě

Podobné zprávy se objevovaly už po Šaronově lednové hospitalizaci. [celá zpráva] Bývalý premiér dostal 18. prosince lehkou mrtvici, po níž se měl 5. ledna podrobit zákroku k odstranění malé srdeční vady.

Lékaři mu tehdy začali podávat léky proti srážlivosti krve. Některá média po druhé příhodě tvrdila, že se tím zkomplikoval průběh dalšího záchvatu, při němž premiér silně krvácel do mozku a musel být několikrát operován.

Čerstvá televizní reportáž zahrnuje výpovědi lékařů z nemocnice Hadassa, kde je Šaron od ledna v kómatu. Někteří připustili, že rozsáhlé krvácení způsobily léky. Pokračování reportáže bude vysíláno v pátek a příští týden.

Nemocnice: Je to výmysl

Hadassa vydala vlastní prohlášení. Tvrdí v něm, že interpretace, že lékaři přiznali omyl, je naprostý výmysl reportéra. Nemocnice prý má k dispozici celé znění pořízených rozhovorů. Vyplývá z nich prý, že navržená léčba byla správná a lékaři jsou ochotni svá tvrzení zopakovat.

Na jednom televizním záběru ale hovořil lékař Joram Weiss, který postup při léčbě Šarona označil za "mimořádné selhání".

Televize oznámila, že Šaron má být v blízké době převezen do zařízení Tel Hašomer u Tel Avivu a odtud možná na rodinné sídlo v jižním Izraeli. Podle znalců se naděje, že se probudí k vědomí, zmenšuje s délkou kómatu.

Šarona ve funkci zastoupil někdejší vicepremiér Ehud Olmert. V březnu dovedl Šaronovu stranu Vpřed k volbám. Strana zvítězila a Olmert nyní sestavuje vládu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků