Hlavní obsah
 

Kdo může za výbuch paneláku v Prešově? Policisté zadrželi šest lidí

Slovenští policisté v sobotu zadrželi celkem šest osob v souvislosti s tragickým výbuchem paneláku v Prešově. Zadržené byly osoby zodpovědné za terénní práce. Policisté o tom informovali na sociální síti.

 
Kdo může za výbuch paneláku v Prešově? Policisté zadrželi šest lidí

„Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání ve věci všeobecného ohrožení,“ uvedla policie

Podle deníku Korzár jsou mezi zadrženými zástupci firmy i dělníci, kteří v pátek před výbuchem pracovali na Mukačevské ulici. Policie zajistila také techniku firmy, jako je automobil Nissan Navara a malý bagr.

Slovenská policie kvůli výbuchu v Prešově zadržela šest lidí.

Foto: Patrik Minar, ČTK/AP

Jedna oběť se stále hledá

Podle mluvčího města Prešov je obětí exploze již devět. To však krátce po oficiálním zveřejnění dementovali hasiči s tím, že aktuální stav je sedm nalezených obětí a jedna osoba je pohřešovaná, tělo se zatím nenašlo.

Hasiči se také vyjádřili k tomu, co výbuchu předcházelo. „Řeknu to natvrdo, s předělávkou a stavebními úpravami tohoto celého bytového domu hasiči nesouhlasili. Byly tam porušeny některé předpisy. To mohlo způsobit pád schodiště, kvůli čemuž jsme nemohli evakuovat vnitřek. Byla to svévole majitelů bytového domu,“ řekl ředitel prešovských hasičů Ján Goliaš.

BEZ KOMENTÁŘE: Bezpečnostní kamera zachytila okamžik výbuchu v paneláku v Prešově

Video: Zdroj: Reštaurácia AL Dente, Mukačevská ulice, Prešov

Radovan Bránik, který vede organizaci Modrý anjel, jež pomáhá postiženým, uvedl na Facebooku: „Velitel zásahu ukázal na zasedání městského krizového výboru negativní revizní dokument z roku 2017, ze kterého vyplynulo, že více stavebních a technických řešení bylo v rozporu s bezpečnostními předpisy – včetně odvětrávání, a přístupu k evakuačnímu schodišti a ke stavu šachet.“

Navzdory výhradám nebyly provedeny v domě patřičné úpravy. „Spor hasičů s vlastníky budovy trval více než dva roky,“ dodal Radovan Bránik, který vede organizaci Modrý anjel, jež pomáhá přímo postiženým.

V domě byla podle serveru Korzár nově zřízená plynová kotelna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků