Hlavní obsah
Kameramanka Petra Lászlóová (na snímku zády) kope do uprchlíků Foto: Profimedia.cz

Kameramanku, která kopala do uprchlíků, zprostili obžaloby

Maďarský nejvyšší soud zprostil obžaloby kameramanku, která v roce 2015 na hranici se Srbskem kopala do běženců. O zvratu v mediálně sledovaném případu v úterý informovala agentura AFP. Soudy nižší instance Petře Lászlóové přitom v minulosti uložily tříletý podmínečný trest vězení.

Kameramanka Petra Lászlóová (na snímku zády) kope do uprchlíků Foto: Profimedia.cz
Kameramanku, která kopala do uprchlíků, zprostili obžaloby

Podle maďarského nejvyššího soudu měl být čin kameramanky kvalifikován jako přestupek, nikoliv jako trestný čin. Případ musí být podle nově zveřejněného rozhodnutí nyní uzavřen, neboť již uplynula doba, po kterou mohla být Lászlóová za přestupek potrestána.

Lászlóová v září 2015 v blízkosti shromaždiště migrantů u přechodu Röszke kopla do nohou mladíka a holčičku, kteří ze shromaždiště utíkali společně se čtyřmi stovkami dalších uprchlíků. Poté kopla do ruky jiného muže, který držel v náručí malé dítě.

Záběry incidentu se dostaly na internet a vyvolaly mezinárodní pozornost. Na základě toho padla i trestní oznámení na kameramanku.

Lászlóová v té době pracovala pro internetovou televizní stanici N1 TV, blízkou nacionalistické radikální straně Jobbik. Bezprostředně poté, co incident vešel ve známost, televize s Lászlóovou rozvázala pracovní poměr.

Dva soudy nižší instance Lászlóovou shledaly vinou z hrubého narušení veřejného pořádku a uložily jí tříletý podmíněný trest. Nejvyšší soud tyto rozsudky nyní zrušil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků