Hlavní obsah
Herec a zpěvák Jiří Bartoň. Foto: archiv Jiří Bartoň

Izraelská policie zatkla žhavého kandidáta na prezidenta Palestiny

Izraelská policie v pátek v Jeruzalémě zatkla jednoho z hlavních kandidátů na palestinského prezidenta v nadcházejících nedělních volbách Mustafá Barghútího (51). Byl zadržen při pokusu o vstup na Chrámovou horu.

Herec a zpěvák Jiří Bartoň. Foto: archiv Jiří Bartoň
Izraelská policie zatkla žhavého kandidáta na prezidenta Palestiny

Jak tvrdí tisková agentura AFP, Barghútí se chtěl dnes zúčastnit tradiční páteční modlitby v mešitě Al-Aksá v jeruzalémském Starém městě. Do ní má ale zakázaný vstup.

"Mešita Al-Aksá je místem pro modlitbu, ne pro propagandu," uvedla policie v reakci na svou akci. Podle tiskové agentury DPA Barghútí přijel do Jeruzalému na blíže neurčenou jednodenní konferenci. Cíl cesty ale náhle změnil a vydal se na Chrámovou horu.

Barghútí byl zatčen už 27. prosince. Tehdy Izraelci vysvětlili, že neoprávněně pobýval v Jeruzalémě. Policie jej po několika hodinách propustila.

Ze sedmi prezidentských kandidátů je podle průzkumů krátce před volbami Mustafá Barghútí druhým nejnadějnějším. Největší šance se dávají Mahmúdu Abbásovi (69). Ten po nedávno zesnulém Jásiru Arafatovi vede Organizaci pro osvobození Palestiny (OOP).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků