Hlavní obsah
 

Izrael kolabuje pod přívaly sněhu, přes sto let nic takového nepamatuje

V Izraeli pátým dnem sněží. Podle tamních meteorologů napadlo nejvíc sněhu od roku 1879. V sobotu už sněžení začalo ustávat a do večera má skončit. Nezvyklé meteorologické podmínky připravily o život dva lidi a odřízly od elektřiny přes 35 000 domácností. Na pobřeží, v jižních oblastech země i na západním břehu Jordánu hodně pršelo a mnohá místa jsou zaplavená.

 
Izrael kolabuje pod přívaly sněhu, přes sto let nic takového nepamatuje

Výše položený Jeruzalém zažil největší sněhovou bouři od roku 1953. Sněžilo také na severu Izraele, kde je od ostatních částí státu odříznuto na 40 obcí a měst.

Silnice v Jeruzalému po vydatné sněhové nadílce

Foto: Ammar Awad, Reuters

V Lodu zemřelo roční dítě při požáru, který způsobil vadný radiátor. V Rišon Lecionu přišel o život muž při pádu ze střechy, které protékala a již se snažil opravit.

Palestinec se připravuje ve sněhu k modlitbě na Chrámové hoře v Jeruzalému.

Foto: Ammar Awad, Reuters

Dvě hlavní silnice do Jeruzaléma zůstávají uzavřeny, od čtvrtečního večera jsou také zavřené školy. Železniční společnost v sobotu zdarma vypravila dva vlaky z Jeruzaléma přes Tel Aviv do Haify. I když se očekává, že přestane sněžit, mrazivé a větrné počasí má pokračovat.

Palestinská dívka při stavbě sněhuláka

Foto: Mohammed Ballas, ČTK/AP

Vodou je zaplavena také palestinská Gaza, kde bylo zapotřebí evakuovat několik set rodin. Kvůli srážkám je uzavřeno také několik silnic v Jordánsku a letiště v Ammánu zrušilo některé lety. Tamní civilní obrana musela pomáhat téměř 3000 uvízlým motoristům.

Sníh pokryl také Damašek a jihosyrskou Haru a ztěžuje život syrských uprchlíků v táborech v Libanonu. Nevyhnul se ani Egyptu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků