Hlavní obsah

Izrael a Palestinci budou v Londýně jednat o reformách

Delegace izraelských a palestinských vládních představitelů odcestovaly v pondělí do Londýna, kde mají jednat o reformách palestinské samosprávy. Ta je obviňována z korupce a neefektivnosti a na její reformu naléhají především Izrael a USA, které tím podmiňují realizaci mezinárodního mírového plánu.

Izrael a Palestinci budou v Londýně jednat o reformách

Diskuse jsou plánovány u příležitosti konference dárcovských zemí na pomoc palestinským autonomním územím, která se bude v Londýně konat v úterý a ve středu, a úterní schůzky takzvaného kvarteta, které řeší izraelsko-palestinský konflikt.

Palestinci chtějí mluvit o reformě a míru

Hlavní palestinský vyjednávač Saíb Irikát sdělil, že delegace bude v Londýně jednat jak o reformách samosprávy, tak i o pomoci Palestincům a mezinárodním mírovém plánu pro Blízký východ připravovaném kvartetem USA, OSN, Ruska a Evropské unie. Společně s ním jedou do Londýna také ministr informací Jásir Abid Rabbú, ministr financí Salám Fajad a ministr hospodářství Máhir Masrí.  

Izraelce zajímá jen ekonomika

Izraelská delegace chce naproti tomu jednat výhradně o ekonomických otázkách. Tomu odpovídá i její složení v čele s náměstkem ministra zahraničí pro ekonomické otázky Jossim Gilem.  

Izrael pořádal odvetu

Dva Palestinci byli zabiti a další čtyři lehce zraněni v noci na pondělí při průniku izraelské armády do pásma Gazy. Operace v Gaze a dalších palestinských městech je zřejmou izraelskou reakcí na sobotní pumový atentát palestinských radikálů proti izraelskému tanku, který si vyžádal životy čtyř izraelských vojáků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků