Hlavní obsah
Německá policie Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

Islámský stát se přihlásil k vraždě chlapce v Hamburku

Teroristická organizace Islámský stát (IS) se přihlásila k vraždě šestnáctiletého chlapce, který byl zabit před dvěma týdny v Hamburku. V neděli to uvedla agentura Amak, přes kterou islamisté komunikují. Chlapce podle ní ubodal stoupenec IS, který splnil pokyn útočit v nepřátelských zemích.

Německá policie Foto: Hannibal Hanschke, Reuters
Islámský stát se přihlásil k vraždě chlapce v Hamburku

Při incidentu napadl neznámý útočník chlapce s jeho patnáctiletou dívkou pod mostem na břehu řeky Alster. Hocha zezadu několikrát bodl do zad a jeho přítelkyni skopl do řeky. Zatímco dívce se podařilo uniknout, chlapec krátce po převozu do nemocnice zraněním podlehl.

"Voják Islámského státu 16. dne tohoto měsíce pobodal dvě osoby v Hamburku. Provedl čin v reakci na výzvu útočit na občany zemí koalice (bojující proti IS)," uvedla agentura Amak.

Mluvčí hamburské policie odmítla tvrzení islamistů komentovat, média pouze odkázala na již dříve vydané prohlášení k incidentu. V něm policie podle agentury Reuters uvedla, že útočník byl "jižního vzhledu" ve věku 23 až 25 let a na tvářích měl strniště. Pozadí události není jasné a zatím je předmětem vyšetřování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků