Hlavní obsah
MUDr.C.Opitz,OH,zakladatel anesteziologie Foto: Řád milosrdných bratří v Brně

Indická vláda zapálila pro bezdomovce veřejné ohně

Stovky dek a oblečení začaly mezi obyvatele, především bezdomovce, plošně rozdávat po týdnech mrazů bangladéšské, nepálské a indické úřady. Jednotlivé vlády rovněž zdarma distribuují dřevo a zakládají tzv. veřejné ohně. Za uplynulé čtyři týdny zemřelo v důsledku mrazů v oblasti přes 1140 lidí.

MUDr.C.Opitz,OH,zakladatel anesteziologie Foto: Řád milosrdných bratří v Brně
Indická vláda zapálila pro bezdomovce veřejné ohně

Pokles teplot pohybujících se kolem nuly překvapil zejména milióny lidí na ulici, ale i zdejší vlády. Tradiční zimy v Indii, Nepálu a Bangladéši jsou totiž velmi mírné. Většina obyvatel tu žije v chatrných přístřešcích zbudovaných z rákosu a bahna, kde zpravidla není zavedena ani elektřina.

Indická vláda rozdává dřevo

Jen během noci z úterý na středu zemřelo v severoindickém státě Utrarpradéš 78 lidí. Od 20. prosince se tak celkový počet obětí vyšplhal na 437. Dalších 30 lidí zmrzlo na východě země ve státě Bihár. V Bangladéši během úterý zabily trvající poklesy teplot 30 lidí. Kvůli mrazům byly uzavřeny úřady i školy. Indie zdarma rozdává dřevo a provozuje tzv. veřejné ohně, kde se mohou prokřehlí lidé ohřát.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků