Hlavní obsah
Santiniho kaple na konci rekonstrukce Foto: obec Kostelec

Další nehodu autobusu v Egyptě nepřežili dva lidé

Černý den na egyptských silnicích si v pátek vybrali řidiči autobusů. První dopravní nehoda si vyžádala nejméně 14 zraněných občanů České a Slovenské republiky. Druhá nehoda autobusu s ruskými turisty o několik hodin později měla tragičtější následky.

Santiniho kaple na konci rekonstrukce Foto: obec Kostelec
Další nehodu autobusu v Egyptě nepřežili dva lidé

U egyptského letoviska Hurgada, asi 350 kilometrů jižně od Káhiry na pobřeží Rudého moře, havaroval autobus s turisty z Ruska. Autobus podle agenturních zpráv narazil do vozidla, které ho předjíždělo. Zahynul jeden ruský státní příslušník a egyptský řidič autobusu. Mezi 30 zraněnými je 13 Rusů, egyptský turistický průvodce a jeho dvě dcery.

Ranní nehoda autobusu s českými turisty

Jen několik hodin předtím havaroval poblíž egyptského letoviska Hurgáda autobus s českými a slovenskými turisty. Při této nehodě bylo zraněno 12 turistů, Právu to potvrdil Jan Koláčný, ředitel cestovní kanceláře Exim Tours, která pobyt turistů v Egyptě organizuje. Český konzul v Káhiře Radek Rubeš hovoří dokonce o 14 zraněných. Oba zdroje ale shodně uvedly, že ve třech případech jde o zranění vážná. Jeden občan české národnosti jej utrpěl na ruce a dva občané slovenské národnosti na páteři resp. na plicích. Všichni postižení byli dopraveni do státní nemocnice v Hurgádě.

Příčiny havárie plně obsazeného autobusu Čechů a Slováků se zhruba 40 lidmi vyšetřuje egyptská policie. Podle nepotvrzených informací se vozidlo převrátilo v zatáčce asi deset kilometrů od Hurgády, když vezlo skupinu na výlet do Luxoru. Havarovaný autobus nepatří české cestovní kanceláři, nýbrž byl najat u její místní partnerské organizace. Všichni turisté mají podle Koláčného řádné zdravotní pojištění v rámci ceny zájezdu a příslušná pojišťovna již navázala s postiženými kontakt.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků