Hlavní obsah
 

Číňané mají po tragické nehodě hrůzu z eskalátorů

Tragická nehoda, při níž poslední červencovou neděli zemřela třicetiletá žena po výstupu z eskalátorů, přiměla řadu Číňanů k extrémní opatrnosti při cestě po jezdících schodech. Video záběry z několika čínských měst zachycují, jakými leckdy bizarními způsoby se lidé snaží předejít nebezpečí.

 
Číňané mají po tragické nehodě hrůzu z eskalátorů

V Číně se v posledních dnech staly eskalátory doslova postrachem. Jak stresující je pro místní jejich využití, ukazují záběry natočené ve městech, jako je Peking, Šanghaj, Kuang-čou, Čcheng-tu, Ťing-čou, Wu-chan nebo Š'-ťia-čuang.

Někteří před výstupem z jezdících schodů nejdříve pečlivě prověří poklop, než na něj vstoupí, jiní ho pro jistotu rovnou přeskočí.

Příčinou obav z bezpečnosti zařízení je nedávná tragická nehoda, při níž přišla o život v obchodním centru městě Ťing-čou v provincii Chu-pej mladá žena.

Třicetileté Siang Liou-ťüan jela po nově rekonstruovaných eskalátorech se svým tříletým synem. Jakmile si po výstupu ze schodů stoupla na nepřichycenou podlažní desku, propadla se do útrob eskalátorů. Svého syna stihla zachránit.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Žena spadla v čínském nákupním centru do eskalátoru

Video: Reuters

Není to poprvé, co se v Číně přihodilo na eskalátorech neštěstí. Před třemi lety zůstal v pekingském nákupním centru uvězněn v eskalátoru devítiletý chlapec. Na následky těžkých zranění zemřel. O rok dříve zabily jezdící schody v pekingském metru 13letého chlapce, když se rozjely na opačnou stranu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků