Hlavní obsah
Předjíždějící český kamion Foto: Mr.GermanTruck

Čecha v Německu stíhají za pokus o vraždu. S kamionem riskantně předjížděl

Český řidič kamionu čelí v Německu obvinění z pokusu o vraždu kvůli riskantnímu předjíždění na silnici B12 v bavorsko-českém pohraničí, informoval list Passauer Neue Presse. Příslušné video pořízené palubní kamerou z kabiny předjížděného nákladního vozu mělo ve středu na facebookové stránce Mr.GermanTruck 85 tisíc zhlédnutí. Řidič vsetínské společnosti Mikostar logistics již dostal výpověď, řekl jednatel firmy Miroslav Vítek.

Předjíždějící český kamion Foto: Mr.GermanTruck
Čecha v Německu stíhají za pokus o vraždu. S kamionem riskantně předjížděl

Záznam bezohledného manévru pochází z 22. ledna, kdy 52letý řidič předjížděl právě ve chvíli, kdy byl provoz v daném směru po krátkém rozšíření na dvouproudový opět sveden do jediného pruhu.

What Tha hell...

Zveřejnil(a) Mr.GermanTruck dne Čtvrtek 24. ledna 2019

Předjíždějící kamion, který podle videa patří společnosti Mikostar logistics, se při poměrně hustém provozu jen velmi těsně vyhnul čelnímu střetu s protijedoucími vozidly - autobusem a následnou kolonou osobních vozů. Kolize by měla katastrofální následky, poznamenal k tomu ve středu bavorský server tz.de.

„Věc jsme již vyřešili, řidič dostal výpověď. Více se k tomu nechci vyjadřovat, je to firemní záležitost,” řekl Vítek.

List Passauer Neue Presse s odvoláním na pasovského státního zástupce Waltera Feilera napsal, že řidič má být co nejrychleji zatčen ve své vlasti. Je na něj vydán evropský zatykač a až do zahájení procesu by měl být v německé vyšetřovací vazbě. Německé státní zastupitelství ho podle Feilera podezírá z „pokusu o vraždu obecně nebezpečnými prostředky”.

Vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik ve středu řekl, že policisté ve Vsetíně zatím žádný oficiální podnět nedostali. „Pokud by byl vydán evropský zatýkací rozkaz a řidič by měl bydliště na Vsetínsku, byli bychom požádáni o spolupráci,” uvedl Malcharczik.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků