Hlavní obsah
 

Březí slonici zranil ananas napěchovaný pyrotechnikou, zemřít odešla do řeky

K smutné události došlo na konci května v indickém státě Kerala. Březí slonice tam uhynula poté, co pozřela ananas, který předtím místní obyvatelé naplnili pyrotechnikou. Slonice byla vážně poraněna a o několik dní později v důsledku zranění a hladu pošla. Po pachateli pátrá policie, hrozí mu pokuta, ale i vězení.

 
Březí slonici zranil ananas napěchovaný pyrotechnikou, zemřít odešla do řeky

„Věřila úplně všem,” uvedl na sociálních sítích Mohan Krishnan, lesní strážník z oblasti okolo řeky Velliyar River.

Slonice z lesa vycházela k vesnici, kde byla zvyklá bezproblémově sehnat potravu. U zemědělské půdy ale místní lidé občas rozmísťují ovoce naplněné petardami, aby odradili zvířata od ničení úrody.

V osudný den březí samice pozřela ananas, ve kterém byla ukryta pyrotechnika. Exploze pak zvířeti těžce poranila jazyk a čelist, takže přestalo přijímat potravu.

„Musela být v šoku, když došlo k výbuchu. Nemyslela přitom jen na sebe, ale také na svoje nenarozené mládě,” napsal Krishnan, který byl členem týmu, jenž se snažil hladové a zraněné slonici pomoci.

Ukryla se v řece

„Když běžela vesnicí zraněná zpátky do lesa, nic u toho neničila. To dokazuje, jak to bylo hodné zvíře,” připomíná oblíbenost konkrétní samice Krishnan. Po několika dnech slonice vyhledala úkryt v řece.

„Myslím si, že si chtěla ukrýt rány před dotěrným hmyzem,” vysvětlil strážník. Záchranný tým vyslal do řeky další dva slony, aby zraněné samici pomohli, zdálo se však, že už o to nestojí.

„Do řeky přišla umřít. Nenechala nás nic udělat. Myslím, že měla šestý smysl,” poznamenal smutně strážník.

Slonice v řece nakonec uhynula. Místní později utrápené zvíře zpopelnili a vzdali mu poslední hold.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků