Hlavní obsah
Silvio Berlusconi Foto: Reuters

Berlusconi přiživuje spekulace o návratu do politiky

Bývalý předseda italské vlády Silvio Berlusconi znovu zavdal příčinu spekulacím o svém návratu do politického života. V rozhovoru s novináři v Miláně prohlásil, že „uvažuje“ o své roli v příštích parlamentních volbách. Rozhoduje se prý, v jaké „konkrétní formě“ by měl využít svých bohatých politických zkušeností.

Silvio Berlusconi Foto: Reuters
Berlusconi přiživuje spekulace o návratu do politiky

„Uvidíme, přemýšlím o tom,“ řekl expremiér na dotaz reportérů ohledně svých budoucích plánů. Neupřesnil ale, zda předmětem jeho úvah je návrat do exekutivní vládní funkce či do čela jeho strany Lid svobody (PdL). Příští parlamentní volby se v Itálii budou konat na jaře.

Milánský soud v říjnu Berlusconiho nepravomocně odsoudil ke čtyřem letům vězení za údajné daňové úniky. Politik krátce nato oznámil, že nebude na jaře v parlamentních volbách usilovat o post premiéra. Později však své výroky několikrát „upravil“ tak, že v myslích svých stoupenců i odpůrců vzbudil nejistotu.

„Uvidíme, zda bude vhodné využít konkrétně mých zkušenosti. Myslím, že víc než kdokoli jiný rozumím tomu, co bylo vykonáno a co je třeba udělat," řekl novinářům na tréninkové základně fotbalového klubu AC Milán, který vlastní. Poznamenal, že Italové „jsou velmi nespokojeni s dnešními politickými stranami“.

Strana PdL podle Berlusconiho přišla o značnou část své dobré pověsti proto, že sám expremiér už nestojí v jejím čele. Průzkumy straně přisuzují 15 procent příznivců, zatímco ve volbách v roce 2008 získala 38 procent hlasů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků