Hlavní obsah
Letoun s Evropany evakuovanými z čínského Wu-chanu na letišti v Istres na jihu Francie Foto: Daneil Cole, ČTK/AP

Češi evakuovaní z Wu-chanu už jsou v Evropě

Česká armáda vyslala vojenský speciál, který má převézt pět Čechů evakuovaných z Číny zpět do vlasti. Češi přiletěli společně s dalšími evakuovanými Evropany odpoledne do Francie, armádní stroj je spolu s dvěma Slováky nabere v Bruselu, domů by se měli dostat ve večerních hodinách.

Letoun s Evropany evakuovanými z čínského Wu-chanu na letišti v Istres na jihu Francie Foto: Daneil Cole, ČTK/AP
Češi evakuovaní z Wu-chanu už jsou v Evropě

„Pasažéry přivezeme dnes večer, asi na ruzyňský terminál 4,“ potvrdil v neděli Právu mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek s tím, že následně by si měli pasažéry převzít pracovníci z pražské Nemocnice Na Bulovce.

Pro Čechy vyrazí malý dopravní stroj Jak-40, který na palubě poveze epidemiologa vyslaného ministerstvem zdravotnictví.

Čechy, kteří požádali o evakuaci z čínského cestují města Wu-chan, odkud se šíří nákaza koronavirem, odcestovali z Číny francouzským speciálem.

Odstartoval v neděli po druhé hodině SEČ a přistál v neděli odpoledne na vojenském letišti v jižní Francii. Na palubě přepravil do Evropy asi 250 lidí, kromě 65 Francouzů to byli i lidé z dalších 30 zemí včetně pěti Čechů a dvou Slováků.

Autobusy odvážejí z letiště Istres na jihu Francie cestující z evakuačního letu z čínského Wu-chanu.

Foto: Daneil Cole, ČTK/AP

Český speciál nabere krajany spolu se dvěma Slováky v Bruselu. Předpokládá se, že stroj odstartuje z Belgie mezi 18. a 20. hodinou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků