Hlavní obsah
 

Argentinská armáda zachytila volání ze zmizelé ponorky

Argentinská armáda zachytila sedm neúspěšných satelitních volání, která zřejmě pocházela z její zmizelé ponorky. S odkazem na oznámení argentinského ministerstva obrany o tom informovala agentura Reuters. Námořnictvo kontakt se svou ponorkou ztratilo ve středu, na její palubě se nachází 44 lidí.

 
Argentinská armáda zachytila volání ze zmizelé ponorky

Podle ministerstva obdrželo několik námořních základen krátká satelitní volání, navázat kontakt však nebylo možné. Snažíme se nyní lokalizovat zařízení, z nějž volání přišlo, uvedlo podle agentury AFP ministerstvo ve svém prohlášení.

Armáda v sobotu pátrání po ponorce zintenzivnila a do operace se zapojily mimo jiné i Spojené státy, Chile, Peru nebo Brazílie. Washington vyslal na pomoc výzkumné letadlo Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) a letadlo námořnictva.

Problémy nehlásili

Poslední známá poloha lodi byla 430 kilometrů od pobřeží. Plavidlo mířilo z jihoargentinského přístavu Ushuaia do základny Mar del Plata.

Jedná se o dieselelektrickou ponorku třídy Santa Cruz San Juan (S-42) dlouhou 66 metrů. Před zmizením nehlásila žádné potíže.

Stroj mířící na základnu Mar del Plata na severu Argentiny měl dost zásob potravin, vody i vzduchu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků