Hlavní obsah

Americký student nemyslel na sebe a zdržel střelce. Pohřeb má s vojenskými poctami

Tělo studenta Rileyho Howella (21), který se při úterní střelbě na Severokarolínské univerzitě v americkém městě Charlotte obětoval, aby zabránil většímu krveprolití, dopravili s poctami do rodného města, kde má v neděli večer pohřeb. Podle listu New York Post jej pochovají se všemi vojenskými poctami.

Americký student nemyslel na sebe a zdržel střelce. Pohřeb má s vojenskými poctami

Rakev do 240 kilometrů vzdáleného města Waynesville doprovázela kolona policejních aut s blikajícími majáky, vylíčil web deníku USA Today. Na internetu se mezitím objevila petice, aby byl jako hrdina pohřben také s vojenskými poctami – což bylo vyslyšeno.

„Jsme více než hrdí na to, co udělal. Zatímco ostatní utíkali, náš syn se otočil a běžel proti střelci,“ řekla Howellova matka Natalie stanici NBC. Její syn přitom podobně jako jeho spolužáci neměl možnost utéct ani se skrýt – vrah totiž vtrhl přímo k nim do třídy.

Zabijákův motiv nadále s otazníkem

Ačkoliv student odvážný pokus zastavit útočníka nepřežil, podle policie zabránil většímu masakru tím, že vraha srazil na zem a zdržel, než na místo dorazili policisté.

„Vždycky hleděl na ostatní více než na sebe,“ dodala Howellova sestra Juliet (28). „Nepřekvapilo mě to,“ souhlasila jeho dlouholetá přítelkyně Lauren Westmorelandová (23), která s Howellem plánovala svatbu.

Riley Howell se svou přítelkyní na fotografii z roku 2017

Foto: Matthew Westmoreland, ČTK/AP

Při útoku zahynuli dva lidé a čtyři utrpěli zranění. Z vražd byl obviněn bývalý student Trystan Andrew Terrell (22), který by měl před soudem stanout 15. května. Motiv jeho činu zůstává neznámý.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků