Hlavní obsah

Konečná bilance středeční střelby v nákupním centru v Tel Avivu jsou podle policie čtyři mrtví a šest zraněných. Střelci byli dva Palestinci z oblasti Hebronu, kteří byli na izraelském území nelegálně. Oba policie zadržela. Jeden je zraněný v nemocnici, druhý ve vazbě. Podle očitých svědků, na něž se odkazuje server The Jerusalem Post, byli útočníci převlečeni za ultraortodoxní Židy. Policie ale tuto informaci zatím nepotvrdila.

Útočníci z Tel Avivu byli Palestinci, zabili čtyři lidi

Útok měli podle policejní mluvčí na svědomí dva členové jedné rodiny, o jejichž plánech neměla policie ani tajné služby žádné informace.

Podle televize CNN šlo o bratrance - dvaadvacetiletého Chalída Machamru a o rok mladšího Muhammada Machamru.

Podle listu Haarec stříleli muži na dvou blízkých místech v kryté tržnici Sarona Market a v její těsné blízkosti. K jednomu z útoků došlo před místní restaurací, která bývá navečer naplněna lidmi. [celá zpráva]

Kamera zachytila první výstřely v restauraci v Tel Avivu.

Policisté prohledali oblast, žádného dalšího komplice útočníků však nenašli.

Policie pacifikuje jednoho z útočníků.

Foto: Reuters

Pět zraněných bylo převezeno do dvou místních nemocnic, jejich zranění jsou lehce až středně vážná a žádný není v přímém ohrožení života.

Netanjahu svolal krizovou schůzku

Izrael v reakci na středeční útoky zrušil cestovní povolení pro 83 tisíc Palestinců o muslimském postním měsíci ramadán.

Premiér Benjamin Netanjahu, který těsně po útoku dorazil na telavivské letiště cestou z návštěvy Moskvy, navíc ihned po příletu svolal krizovou schůzku šéfů silových ministerstev a bezpečnostních složek.

V Izraeli během posledních osmi měsíců zemřelo při palestinských útocích na 30 lidí. Za stejnou dobu zabili Izraelci asi 200 Palestinců, které většinou označili za původce útoků.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků