Hlavní obsah

Raketový útok Hizballáhu zabil dva izraelské vojáky

Protitanková střela vypálená hnutím Hizballáh zabila ve středu u libanonských hranic dva izraelské vojáky. Při následné odvetné palbě z izraelské strany zemřel španělský příslušník mírové mise OSN. Mluvčí mise OSN vyzval obě strany ke zdrženlivosti.

Raketový útok Hizballáhu zabil dva izraelské vojáky

Střela vypálená Hizballáhem zasáhla vozidlo izraelské armády hlídkující poblíž libanonsko-syrské hranice. Vojáci u Har Dov hlídkovali, protože obyvatelé údajně zaslechli podezřelé zvuky z podzemí.

Izraelská armáda potvrdila dva mrtvé a sedm zraněných vojáků.

Po útoku nařídily izraelské úřady obyvatelům zůstat doma a oblast se uzavřela. Izraelští vojáci následně dělostřelecky zaútočil na pozice na jihu Libanonu. Mírová mise Organizace spojených národů v Libanonu (UNIFIL) pak potvrdila, že při izraelském ostřelování zemřel jeden její příslušník původem ze Španělska.

Hizballáh se k protiizraelské akci přihlásil v libanonských médiích. Ve svém prohlášení tvrdí, že „nepříteli“ způsobil velké škody.

Šlo prý o avizovanou odvetu za smrt íránského generála na syrských Golanských výšinách. Při izraelském náletu zahynul íránský generál Mohammad Alí Alláhdadí, jeden z velitelů Hizballáhu a syn bývalého velitele vojenského křídla Hizballáhu Imada Mughiniji. [celá zpráva]

Jsou připraveni na akci

Odvetou hrozil Írán a Izrael ji čekal, i když předpokládal, že nepůjde o razantní útok. [celá zpráva]

Už v úterý byly vypáleny dvě rakety ze Sýrie na Izraelem okupovanou část Golanských výšin. Izrael na ostřelování odpověděl náletem na syrské dělostřelecké pozice.

Izraelští vojáci poblíž hranice s Libanonem nesou svého zraněného kolegu.

Foto: Reuters

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu zkrátil kvůli situaci cestu do Sderotu a odjel do Tel Avivu na krizovou schůzi svolanou ministrem obrany. Prohlásil, že armáda je připravena k „rázné akci na všech frontách“. „Bezpečnost má přednost přede vším ostatním, je to základ všeho,“ řekl premiér ve Sderotu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků