Hlavní obsah
Zřícený jeřáb v Mekce zabil osm desítek lidí. Foto: Uncredited, ČTK/AP

Při pádu jeřábu v Mekce zahynulo přes sto lidí

Při pádu jeřábu ve Velké mešitě v Mekce zemřelo v pátek nejméně 107 lidí, dalších 238 osob utrpělo zranění. Původní zprávy hovořily o 87 obětech. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na saúdskoarabské úřady. Zřícení stavebního stroje způsobila silná bouře. Mekka se v současnosti chystá na velkou pouť hadždž, které se tradičně účastní velký počet věřících z mnoha zemí.

Zřícený jeřáb v Mekce zabil osm desítek lidí. Foto: Uncredited, ČTK/AP
Při pádu jeřábu v Mekce zahynulo přes sto lidí

Saúdskoarabský úřad civilní obrany uvedl, že vedle 87 mrtvých bylo při neštěstí zraněno 154 osob. Fotografie na sociálních sítích zobrazují muslimské věřící v zakrvácených hábitech, na dalších snímcích jsou vidět trosky části stavby, v níž jeřáb podle všeho při pádu proboural zeď mešity.

Mekka se v těchto dnech připravuje na každoroční velkou pouť hadždž, která má podle islámského lunárního kalendáře začít v týdnu od 21. září a kterou má jednou za život vykonat každý muslim.

Bezmála půldruhého miliónu poutníků z celého světa dorazilo už do saúdskoarabské Mekky, aby se zúčastnili tradiční velké pouti hadždž.

Foto: Muhammad Hamed, Reuters

Loňské pouti se podle statistik místních úřadů zúčastnily více než dva milióny osob. Úřady už tehdy podle agentury Reuters omezovaly počet přítomných věřících z bezpečnostních důvodů, neboť v místě dlouhodobě probíhají stavební práce zaměřené na zvýšení kapacity mešity.

Saúdskoarabské úřady oznámily, že přesnou příčinu páteční tragédie vyšetřují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků