Hlavní obsah
Egyptská Hurghada. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Otec rodiny otrávených turistek nemůže z Egypta, případ vyšetřuje i česká policie

Rakve s těly dvou mrtvých českých turistek, které minulý týden zemřely na dovolené v egyptské Hurghadě, by měly být dnes v Káhiře zapečetěny pro přepravu do vlasti. Uvedla to mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová. Kdy se vrátí otec rodiny, není jasné. Úřady mu sice vrátily pas, vycestovat ale zatím nemůže.

Egyptská Hurghada. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Otec rodiny otrávených turistek nemůže z Egypta, případ vyšetřuje i česká policie

Na vyšetřování dosud neobjasněných příčin úmrtí dvou Češek se už podílejí i moravskoslezští policisté.

„Egyptská strana se na nás obrátila s žádostí o pomoc. Provádíme úkony na území České republiky, respektive Moravskoslezského kraje," řekla bez bližších podrobností mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Pravděpodobně se ale jedná o výslechy příbuzných postižené rodiny, která pochází z Karviné.

České ministerstvo zahraničí už dřív potvrdilo, že egyptské úřady vrátily otci rodiny otrávených turistek pas. Vycestovat z Egypta ale zatím nesmí. Muž nebyl z ničeho obviněn, je prý ale jedinou osobou bezprostředně spojovanou s případem a egyptská policie ho potřebuje k dalšímu vyšetřování.

„My komunikujeme s prokuraturou, aby se vyjádřila, jaká konkrétní obvinění má,” řekla České televizi mluvčí Johana Grohová. Ministerstvo je podle jejích slov připravené s mužem komunikovat, pokud o to požádá.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Yahoo Maps

Egyptští vyšetřovatelé ještě stále nezveřejnili výsledky pitvy. Není tak jasné, proč a jak matka s dcerou přesně zemřely. Údajně se otrávily silným jedem. [celá zpráva]

Výsledek toxikologických testů by mohl být podle Českého rozhlasu znám v úterý.

Na výsledky pitvy a toxikologických testů čeká i egyptská prokuratura, která rozhodne o dalším postupu v případu, v němž je mnoho nejasností.

Pojišťovna se k převozu těl nechce jakkoliv vyjadřovat s odkazem na přání klienta, který si publicitu nepřeje.

Nejasné úmrtí
České turistky zemřely v hotelovém pokoji minulý týden v noci na úterý. Podle informací České televize bylo zemřelé ženě 36 let a její dceři osm. Předtím údajně celá rodina trpěla střevními problémy. Mrtvé nalezl jejich otec, respektive manžel, který byl následně rovněž hospitalizován a lékaři mu vypumpovali žaludek. Nejdříve se spekulovalo o otravě z jídla, jak ale pro Český rozhlas uvedl ředitel nemocnice v Hurghadě, na žaludky žen musel působit silný jed, který nejspíš požily v nápoji.
zdroj: ČTK
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků