Hlavní obsah
Policejní auto v Jemenu Foto: Khaled Abdullah, Reuters

Jemenec upálil patnáctiletou dceru, protože volala snoubenci

V Jemenu zatkli muže, který upálil svou patnáctiletou dceru za to, že udržovala kontakt se svým snoubencem. Přistihl ji, jak si s mladíkem telefonovala. Případ vyvolal v zemi podobné rozhořčení jako zářijová kauza, v níž zemřela osmiletá holčička na následky krvácení po svatební noci.

Policejní auto v Jemenu Foto: Khaled Abdullah, Reuters
Jemenec upálil patnáctiletou dceru, protože volala snoubenci

Pětatřicetiletý Jemenec upálil svou dceru v odlehlé vesnici v centrální provincii Táizz. Tamní policie zveřejnila i motiv: „Otec se dopustil tohoto hrozného zločinu kvůli tomu, že jeho dcera udržovala kontakt se svým snoubencem.“

Tradiční kmenové zákony v mnoha oblastech nedovolují jakékoli kontakty lidí před sňatkem.

Chudoba a obavy o rodinnou čest vedou mnohé Jemence k tomu, že se snaží provdat své dcery co nejdříve, většinou ještě před dovršením osmnácti let. O partnerech budoucích manželek často rozhodují rodiče a jejich motivem bývají finanční potřeby, protože ženich přináší do rodiny věno.

Přes měsíc starý případ smrti osmileté holčičky o svatební noci se stal na severu Jemenu a úřady ho stále vyšetřují. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků