Hlavní obsah

Izrael zasáhly rakety vypálené z Libanonu, střepina zabila kuřata

Čtyři rakety vypálené z území Libanonu dopadly v úterý brzo ráno na sever Izraele. Uvedly to BBC a DPA s odvoláním na izraelskou armádu s tím, že si ostřelování nevyžádalo žádné oběti. Přesto považuje izraelská vláda tento incident za vážný.

Izrael zasáhly rakety vypálené z Libanonu, střepina zabila kuřata

„Rakety zasáhly západní Galileu. Nejsou hlášeny žádné oběti,“ stojí v prohlášení Izraelských obranných sil (IDF), které v odvetu ostřelovaly odpalovací zařízení na jihu Libanonu.

Tři rakety dopadly na území Izraele hned po půlnoci, dvě zasáhly zemědělskou oblast u města Netua, kde střepina zasáhla kurník a zabila velké množství kuřat. Třetí dopadla do vesnice Biranit u libanonskoizraelské hranice.

Kdy vybuchla čtvrtá raketa, uvedeno nebylo.

„IDF považují tento incident za vážný a domnívají se, že je odpovědností libanonské vlády a libanonské armády zabránit dalšímu odpalování raket na Izrael,“ stojí v prohlášení. V roce 2006 byl Izrael během letní války s šíitským Hizballáhem ostřelován raketami radikálů.

Konflikt bez jednoznačného vítěze si vyžádal 1200 obětí z řad Libanonců a 160 na izraelské straně.

Libanonská armáda potvrdila, že na Izrael byla „neznámými útočníky“, vypálena jedna raketa. Případ vyšetřuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků