Hlavní obsah
Celníci v Haifě zadrželi panenky vrhačů kamenů. Foto: Profimedia.cz

Izrael zadržel panenky pro Palestince, které znázorňují vrhače kamenů

Izraelští celníci zadrželi zásilku panenek znázorňujících zahalené palestinské demonstranty házející kameny, panenky byly určeny pro palestinské děti. Úřady zdůvodnily zabavení 4000 panenek v přístavu Haifa, které byly dovezeny ze Spojených arabských emirátů, tím, že mají za cíl „podněcovat k násilí”, uvedla agentura AFP.

Celníci v Haifě zadrželi panenky vrhačů kamenů. Foto: Profimedia.cz
Izrael zadržel panenky pro Palestince, které znázorňují vrhače kamenů

"Tyto panenky jsou v barvách palestinské vlajky a mají nápisy jako: 'Jeruzalém je náš' a 'Jeruzaléme, přicházíme!'," sdělila izraelská celní správa. Zároveň zdůraznila, že každodenně pátrá po pašovaném zboží, přičemž zvláštní důraz klade na zbraně a předměty podněcující k násilí, a to zejména v současné situaci.

Oblasti sužuje od října nová vlna násilí, při kterém Palestinci začali na Izraelce kvůli sporům o užívání posvátných míst v centru historického Jeruzaléma útočit kameny. Následně se pustili do napadání Izraelců noži nebo do nich najíždějí vozidly. Zahynulo přitom podle bilance AFP již nejméně 115 Palestinců, zabitých bránícími se Izraelci, a 17 Izraelců.

Při střetech na okupovaném Západním břehu Jordánu a u palestinského Pásma Gazy přišli v pátek o život tři Palestinci. IJednou z obětí je muž, který se pokusil najet svým autem na izraelské vojáky nedaleko města Hebron. Dvě oběti si vyžádaly střety s izraelskými bezpečnostními složkami.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Palestinka zranila pracovníka ochranky

Video: Reuters

Hračky odkazující na palestinský boj proti Izraeli jsou mezi palestinskými dětmi hojně rozšířené. Více než s míčem jsou například kluci v palestinských obcích vidět, jak si hrají s pistolemi nebo samopaly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků