Hlavní obsah

Islámský stát přiznal porážku v bojích o syrské Kobani

Islámský stát poprvé přiznal porážku v bojích o syrské město Kobani. V sobotu o tom informovala agentura AP s odvoláním na videozáznam, který se objevil na internetové stránce radikálů.

Islámský stát přiznal porážku v bojích o syrské Kobani

Dva bojovníci IS říkají, že hlavním důvodem, proč byli donuceni stáhnout se z města, byly letecké údery spojenců. Americké velení v sobotu oznámilo, že od pátku podniklo v Iráku a Sýrii dalších 27 náletů.

Kurdští představitelé a aktivisté již v pondělí oznámili, že ze strategického města ležícího na hranici s Tureckem byli islamisté zcela vytlačeni. Přitom v minulosti ovládali radikálové až polovinu Kobani. Kvůli bojům utekly do sousedního Turecka desetitisíce lidí.

Ofenzivu islamistů v Sýrii se snaží zastavit armáda, kurdští bojovníci i právě spojenci v čele s USA svými leteckými údery. Ty se v posledních dvou dnech zaměřily právě na Kobani a irácký Kirkúk.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků