Hlavní obsah
Terčem pirátských útoků se nedávno staly také internetové stránky iráckého šíitského ajatoláha Alího Sistáního. Foto: ČTK

Sektářské války na Blízkém východě zuří i ve virtuálním světě. Mezi posledními oběťmi je i známá panarabská televizní stanice Al-Arabíja, která musela kvůli pirátům změnit jméno své internetové domény.

Terčem pirátských útoků se nedávno staly také internetové stránky iráckého šíitského ajatoláha Alího Sistáního. Foto: ČTK
Hackeři donutili televizi Al-Arabíja změnit si doménu

Televize o víkendu oznámila, že ve Spojených státech podala žalobu na neznámého pachatele. Minulý pátek její hlavní stránka zobrazovala hořící izraelskou vlajku a nápis: „Vážné varování: jestliže budou pokračovat útoky na šíitské webové stránky, žádné z vašich stránek nebudou bezpečné“.

Stanici Gulf News se e-mailem ozval údajný hacker. Televizi Al-Arabíja nazval wahábistickou stanicí, která usiluje o rozpoutání války s šíity. Wahábisté je obvyklé označení pro puritánské sunnity, kteří tvoří náboženský establishment v Saúdské Arábii. Al-Arabíja tvrdí, že její zpravodajství je nezaujaté a vyvážené.

Vzájemné útoky muslimů na internetu jsou stále častější. Nevyhnuly se například ani stránkám iráckého šíitského ajatoláha Alího Sistáního.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků