Hlavní obsah
Vězněný egyptský exprezident Husní Mubarak Foto: Reuters

Bývalý egyptský prezident Husní Mubarak byl ve čtvrtek převezen z vojenské nemocnice do věznice. Ve středu o tom rozhodl generální prokurátor, podle jehož názoru je Mubarakův zdravotní stav dost dobrý na to, aby mohl být ve vězení.

Vězněný egyptský exprezident Husní Mubarak Foto: Reuters
Exprezidenta Mubaraka převezli zpět do věznice

Mubaraka v květnu čeká obnovený proces, v němž se bude zodpovídat z podílu na smrti více než osmi set demonstrantů při protestech v roce 2011. Právě po nich byl přinucen odstoupit.

Loni byl už za postup proti protestujícím odsouzen k doživotí, avšak odvolací soud letos vyhověl jeho odvolání kvůli procesním pochybením a nařídil proces zopakovat podle původní obžaloby. Proces už měl začít, ale nově byl termín stanoven na 11. května.

Mubarak se prvního procesu zúčastnil vleže na nemocničním lůžku. Z věznice byl střídavě převážen do nemocnice a šířily se zprávy o jeho zhoršujícím se stavu. 13. dubna se ale objevil v soudní síni sice opět na lůžku, ale zjevně v dobré kondici. Generální prokurátor pak na základě soudu zdravotníků rozhodl Mubaraka převézt zpět do věznice.

Egyptská agentura MENA oznámila, že Mubarak dorazil do věznice za mimořádných bezpečnostních opatření a byl značně rozrušen. Jeho synové Gamál a Alá, kteří ve věznici rovněž čekají na obnovený proces, se ho snažili uklidnit.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků