Hlavní obsah
Fotografie íránské rybářské lodě, která měla do Jemenu vézt zbraně. Foto: Twitter agentury SPA, ČTK/AP

Arabská koalice, která bojuje proti šíitským povstalcům v Jemenu, zadržela íránskou loď s nákladem zbraní určených pro jemenské povstalecké šíity. Informovala o tom ve středu televize Al-Arabíja.

Fotografie íránské rybářské lodě, která měla do Jemenu vézt zbraně. Foto: Twitter agentury SPA, ČTK/AP
Do Jemenu směřovala loď s íránskými zbraněmi, tvrdí arabští spojenci

Na palubě zadrženého plavidla bylo 14 íránských námořníků. Al-Arabíja uvedla, že součástí dodávky byly protipancéřové a protitankové střely a rovněž naváděcí systém.

Zabavené zbraně

Foto: Saudi Press Agency, ČTK/AP

Šíité tvrdí, že bojují proti zkorumpované vládě v Saná, ale Saúdská Arábie a její spojenci od začátku konfliktu považují povstalce za skupinu, jejímž prostřednictvím se snaží Írán rozšířit svůj vliv na Jemen. Teherán to popírá a přiznává jen politickou a humanitární podporu šíitům, nikoli vojenskou.

Saúdští vojáci v jihojemenském Adenu

Foto: Faisal Al Nasser, Reuters

Šíité obsadili Saná před rokem a pak postupovali dále na jih. Letos v březnu se do bojů proti nim připojila arabská koalice. Boje si od té doby vyžádaly zhruba 4500 obětí, z nichž přes 2300 byli civilisté. Boje stále pokračují v centrální části země, ale i na jihu a na severu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků