„Neřeknu mu, kdo je jeho otec. Že byl jeho otec od Islámského státu. Je to můj syn, nepatří Islámskému státu,“ vysvětluje své pohnutky osvobozená Iráčanka.

Rozhodnuta dítě odnosit a porodit je přesto, že byla vystavena nelidskému zacházení, vězněna v úděsných podmínkách a opakovaně znásilňována.

Začalo to v roce 2014, když bojovníci samozvaného chalífátu obsadili irácký Mosul, kde Umm Al'aa se svou dcerou bydlely. Utiskovatelé do jejich domu chodili často, aby je zastrašili a podrobili si je.

Jednou přišli, zmlátili dceru, strhli jí šátek i oblečení a chtěli ji znásilnit, velitel jim to však nedovolil. „Chceme tu matku,“ řekl prý. Pak skupina džihádistů odešla, starší Iráčanku si ale po několika dnech našli a unesli ji. V první chvíli si myslela, že ji čeká jistá smrt. Mýlila se. „Budeš naší otrokyní,“ oznámili jí stroze teroristé.

V zajetí Islámského státu žila Umm Al'aa více než rok. „Zkoušela jsem vzdorovat. Hodně jsem brečela, moc mě bili, ale nemohla jsem nic dělat. Žila jsem jako mrtvý člověk, s tím rozdílem, že mě nezabili,“ líčila CNN.

Když přišlo osvobození, byla už těhotná a čekala syna. Pojmenuje ho Mohamed. Po své manželovi, který bojoval proti Islámskému státu a padnul v úterý na předměstí Mosulu.