Šíitské milice útočící na Fallúdžu podle Isávího zadržely ve městě Saklavíja 605 civilistů a mučily je. Čtyři lidé následkům svých zranění podlehli a několik dalších je v nemocnici a jejich stav je kritický.

Na zveřejněném videu, které má ukazovat propuštěné vězně, je vidět muže, jimž zdravotníci ošetřují různá zranění na hlavě a v horní části těla. „Obviňovali nás, že jsme členové Daíše (Islámského státupozn. red.),“ uvedl jeden z nich a druhý dodal: „Bili mě po hlavě lopatou a obuškem. Tomu, kdo poprosil o vodu, vyhrožovali zabitím“.

Isávího citovala stanice BBC, která doplnila, že milice vstoupily do města ležícím zhruba sedm kilometrů severozápadně od Fallúdže o víkendu.

Isáví vyzval centrální vládu, aby záležitost vyšetřila. Šíitští bojovníci nařčení popírají, přesto Bagdád oznámil, že budou z akce u Fallúdže staženi.

Šíitské milice byly opakovaně nařčeny z páchání zvěrstev. Odvolány byly i z loňské ofenzívy u Tikrítu poté, co se objevilo obvinění, že týrají vězně. Později se psalo, že šíitští dobrovolníci se stáhli na přímou žádost USA, které vládním silám poskytovaly vzdušnou podporu.