Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Žena zemřela, když v soutěži vypila 7,5 litru vody. Rodina vysoudila milióny

Rodina ženy, která v soutěži pořádané rozhlasovou stanicí vypila množství vody a zemřela, dostane obrovské odškodnění 16 miliónů dolarů (přes 280 miliónů korun). Rozhodl o tom soud v kalifornském Sacramentu.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Žena zemřela, když v soutěži vypila 7,5 litru vody. Rodina vysoudila milióny

Osmadvacetiletá matka tří dětí Jennifer Strangeová se v lednu 2007 zúčastnila soutěže místní rozhlasové stanice KDND-FM, která slibovala herní konzolu Nintendo Wii tomu, kdo vypije nejvíce vody, aniž by použil toaletu.

Soutěžící dostali čtvrtlitrové lahve s vodou a každou čtvrthodinu měli jednu vypít. Po osmi kolech se měl příjem vody zvýšit na půl litru každých 15 minut.

Strangeová v soutěži neuspěla, i když vypila téměř 7,5 litru vody. Pár hodin po odstoupení ze soutěže zemřela na otravu vodou.

Majitelé a zástupci rozhlasové stanice u soudu argumentovali, že Strangeová si byla vědoma důsledků svého počínání. Organizátoři soutěže se vyhnuli trestu u soudu, s deseti zaměstnanci ale stanice rozvázala pracovní poměr.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků