Hlavní obsah
Kara Kennedyová Foto: Brian Synder, Reuters

Zemřela Kara Kennedyová, potomek slavné politické dynastie

Ve Washingtonu zemřela Kara Kennedyová, nejstarší potomek vlivného senátora Edwarda Kennedyho, který podlehl rakovině mozku v roce 2009. Podle agentury AP o tom v sobotu informovala rodina, která patřila k nejvýznamnějším politickým dynastiím ve Spojených státech.

Kara Kennedyová Foto: Brian Synder, Reuters
Zemřela Kara Kennedyová, potomek slavné politické dynastie

"Je s otcem," prohlásil její bratr Patrick Kennedy. Jednapadesátiletá Kara Kennedyová trpěla rakovinou plic. V roce 2003 jí lékaři vyoperovali zhoubný nádor. Podle Patricka Kennedyho milovala jeho sestra pohyb, ale léčba ji velmi fyzicky vyčerpávala, proto to její srdce vzdalo. Podle tiskové zprávy Institutu Edwarda M. Kennedyho zemřela v pátek po svém denním cvičení.

Kara byla nejstarší ze tří dětí a zároveň jedinou dcerou Edwarda Kennedyho. Její bratr Edward junior sám v dětství přežil rakovinu kosti, kdy mu lékaři museli odebrat nohu. Její druhý bratr Patrick se v roce 1988 podrobil operaci, během které mu lékaři vyoperovali nezhoubný nádor, který vyvolával tlak na míchu.

Její otec byl posledním velikánem v rodině, jejíž stopa byla v politice i ve společenském životě poválečných Spojených států nepřehlédnutelná a zároveň tragická. Jeho bratři John a Robert byli zavražděni. Jeden jako prezident země, druhý jako uchazeč o nominaci na něj a senátor. Neštěstí potkalo i Johna, syna zavražděného prezidenta. V roce 1999 zahynul v troskách letadla.

Zemřela také Eleanor Mondaleová

Ve Spojených státech v sobotu zemřela také Eleanor Mondaleová, herečka a dcera někdejšího amerického viceprezidenta Waltera Mondalea. Jedenapadesátiletá Mondaleová trpěla rakovinou mozku, uvedla agentura AP.

Čeští diváci mohli sledovat Mondaleovou v americkém seriálu Dynastie. Pracovala také jako moderátorka v televizi a rozhlasu.

Její otec Mondale byl senátorem za Minnesotu v letech 1964 až 1976, poté byl viceprezidentem za administrativy Jamese Cartera v letech 1977 až 1981 a roku 1984 byl neúspěšným kandidátem demokratů v prezidentských volbách. Tehdy drtivě prohrál s Ronaldem Reaganem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků