Hlavní obsah
Alexander Imich na snímku z roku 2011. Foto: Profimedia.cz

Zemřel nejstarší muž světa, dlouhověkost připisoval zdravému stylu

Ve věku 111 let zemřel v neděli v New Yorku nejstarší muž světa Alexander Imich. Někdejší chemik, který se rovněž zajímal o paranormální jevy, tvrdil, že za svoji dlouhověkost vděčí také zdravému životnímu stylu.

Alexander Imich na snímku z roku 2011. Foto: Profimedia.cz
Zemřel nejstarší muž světa, dlouhověkost připisoval zdravému stylu

Imich se hůře pohyboval od svého únorového pádu. Před dvěma týdny pak podle dcery Karen Bogenové přestal poznávat okolí. Zemřel ve svém bytě na Manhattanu.

Narodil se v roce 1903 v polském městě Częstochowa, které tehdy patřilo k Rusku. Polsko opustil v roce 1939, před nacisty utekl společně se svou ženou do Sovětského svazu. Když ale odmítli přijmout občanství, skončili v pracovním táboře na Sibiři. Do USA odešli v roce 1951.

Imich, jenž ovdověl v roce 1986, tvrdil, že za svoji dlouhověkost vděčí dobrým genům i zdravému stylu.

Měl ale také pořád nové zájmy a ještě v devadesátých letech napsal knihu o paranormálních jevech. V nedávném rozhovoru uvedl, že pořád nachází věci, jichž by chtěl dosáhnout. [celá zpráva]

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Alexander Imich je ve 111 letech nejstarším mužem na světě

Video: Reuters

Aktuálně je podle agentury nejstarším mužem planety zřejmě Japonec Sakari Momoi, jemuž je 111 let. Nejstarším člověkem planety je 116letá Misao Okawaová, rovněž z Japonska.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků